• 1
  • 2

mezi-na-odskok

Schůze Západočeské pobočky ČSO v Plzni 6. 4. 2019

V sobotu 6. 4. 2019 se konala v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni schůze Západočeské pobočky České společnosti ornitologické. Po úvodním slově předsedy pobočky, který nás také seznámil s programem schůze,

dostali slovo zástupci z řad výboru České společnosti ornitologické. Ti nás nejdříve seznámili s různými akcemi a projekty ČSO, jako např. Josefovské louky, dosavadními výsledky LSD za rok 2018 (zde chybí sčitatelé nejen v západních Čechách, ale i na jiných místech v ČR). Dalším bodem programu bylo seznámení s výší členské základy ČSO, způsobu placení členských příspěvků a darů a také s výsledky prvního ročníku Ptačí hodinka, který se uskutečnil začátkem ledna 2019. Tato akce byla velmi dobře přijata širokou veřejností. Roman dále informoval o sčítání labutí velkých v západních Čechách v loňském roce a o 4. Západočeské ornitologické konferenci, která se uskutečnila 23. - 25. 11. 2018 v Poběžovicích. Konference, ačkoli na ni nebylo tolik účastníků, kalo na předešlých, tak byla velmi dobře hodnocena, proběhla v takovém domácí pohodě a komorním duchu. Také nás informoval o finanční situaci pobočky.
O přestávce bylo možno zaplatit členské příspěvky ČSO a byl také prostor si sdělit zajímavé postřehy z přírody. Poté následovala Karlova přednáška o cestě Za ptáky východního Polska a Litvy, zeměmi čápů bílých. Karel, i se ženou, se jí účastnili v rámci exkurzí pořádaných ČSO a týdenní výlet byl pro ně velice zajímavý. Mimo jiné nás informoval o mnohem menší únikové vzdálenosti ptáků od člověka. Pozorovali značné množství nejenom čápů bílých, ale i orly mořské, konipasy luční, kormorány velké, a také losy evropské. Byly se také podívat na odchytové stanici ve Vente a na Kurské kose. Původní přednáška o Posledním ráji Evropy (Dunajské deltě) se totiž z důvodu nemoci Honzy nemohla uskutečnit, a tak jej pohotově zastoupil Karel. Po skončení přednášky a ukončení schůze následoval přesun několika účastníků do nedaleké restaurace, kde jsme celou schůzi při dobrém moku zhodnotili, někteří se i najedli a zhruba po hodině jsme se rozloučili a vyrazili k domovům.
Několik fotografií Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

        ČSO  Zpča  ČSOPa 

     Rorýsi  Sycekobecny  Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR  Birdwatcher

      Honza-Haber  Honza-Veber  Klub-300  Tachov 

             Trektellen  Vogelwarte-Sempach  vso-web  Včpa        

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist