• 1
  • 2

mezi-na-odskok

Beseda v Chocomyšli se školáky

V něděli 23. 2. 2020 jsme přijali pozvání na besedu se školáky v obci Chocomyšl na Domažlicku. Beseda proběhla v místní lovecké chatě, která patří loveckému sdružení Čírka Chocomyšl. Školáci jsou většinou děti místních a v okolních obcích

působících myslivců. Dostavil se jich poměrně velký počet a hned od začátku bylo vidět, že místní kroužek zaměřený na ochranu přírody je velmi činný. Děti se chtěli dozvědět nějaké nové a pro ně zajímavé informace ze života ptáků. Proto jsme jim nejdříve pověděli, jak jsme se k ornitologii vůbec dostali a poté jsme jim pověděli různé zajímavosti z ptačího života. Také byla krátká zmínka o kroužkování ptáků, jaké jsou potřeba k tomu pomůcky, a také jsme se zmínili krátce o telemetrii. Přednáška trvala celou hodinu a docela nás překvapila ukázněnost dětí. Po skončení jsme se šli, naproti celkem nepříznivému počasí, kdy foukal docela prudký vítr, podívat krátce ven. Děti byly již „vyzbrojeny“ dalekohledy. Naše cesta vedle k nedalekému rybníku. Zde byl připraven také stativový dalekohled. Měli jsme štěstí, na hladině jsme objevili 1 pár lžičáka pestrého. Dále jsme zde pozorovali 30 ex. kachny divoké, 2 ex. hrdličky zahradní, 1 ex. volavky popelavé, krahujce obecného, káně lesní, poštolky obecné, sýkory koňadry, kosa černého a zvonka zeleného.
   Při rozloučení, asi v 11:15 hod jsme poděkovali za porci guláše a zároveň se domluvili na další besedě, někdy v jarních měsících. Jak je uvedeno výše, kroužek je velmi aktivní, za 14 dní jedou děti do obory na Železnou, podívat se daňky a další zvěř. Tak jim popřejme bohaté zážitky. Cestou domů jsme se ještě krátce zastavili na nově vybudovaném rybníčku u Kolovče, kde jsme pozorovali mj. 19 ex. labutě velké, 1 ex. káně rousné, 3 ex. volavky bílé,1 ex. skřivana polního 3 ex. krkavce velkého a další druhy.
Fotografie Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

        ČSO  Zpča  ČSOPa 

     Rorýsi  Sycekobecny  Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR  Birdwatcher

      Honza-Haber  Honza-Veber  Klub-300  Tachov 

             Trektellen  Vogelwarte-Sempach  vso-web  Včpa        

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist