• 1
  • 2

mezi-na-odskok

Ptáci Tachova

Těsně před tím, než vznikly problémy se současnou pandemií, jsme se ještě mohli zúčastnit v Muzeu Českého lesa v Tachově křtu nové knihy, Ptáci Tachova, kterou napsali Pavel Řepa a Milena Prokopová. Kniha se zabývá hnízdním rozšířením a početností ptáků ve městě Tachově.

Knihu vydal Zdeněk Procházka, nakladatelství Českého lesa v Domažlicích. Knihu a práce na ni všem přítomným představili sami autoři.
   Musíme se přiznat, že jsme na to tak trochu zapomněli, až v podstatě nyní, kdy jsme prohlíželi archiv fotografií, jsme přišli na fotky. Ale myslíme si, že to zase tolik nevadí. Kniha měla být také představena na schůzi Západočeské pobočky České ornitologické společnosti při Západočeském muzeu v Plzni počátkem dubna, ale tato se z důvodu vládních opatření nemohla uskutečnit. Tak aspoň nyní dáváme vědět, že vyšel další svazek o ptácích v západních Čechách. Bohužel, na nějaké ucelenější dílo z této oblasti stále čekáme, ale musíme si počkat.
   Zároveň byla možnost si na místě knihu zakoupit, čehož jsme samozřejmě využili, a i naší neočekávanou přítomností jsme oba autory příjemně překvapili. Po skončení jsme, jak už to bývá, zašli do nedaleké restaurace, kde jsme si trochu popovídali, trochu se i občerstvili a opět pelášili domů.
Tak v současné době další, i když malá, dobrá zpráva.
Foto Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

        ČSO  Zpča  ČSOPa 

     Rorýsi  Sycekobecny  Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR  Birdwatcher

      Honza-Haber  Honza-Veber  Klub-300  Tachov 

             Trektellen  Vogelwarte-Sempach  vso-web  Včpa        

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist