• 1
  • 2

mezi-na-odskok

Knihobraní v Chebu

V sobotu 9.10.2010 jsme se zúčastnili Knihobraní v Chebském muzeu. Tuto akci organizuje Muzeum Cheb a byl to již 10. ročník. Je zaměřena na regionální vydavatele, nakladatelské domy, muzea apod. V podstatě se jedná o knižní minitrh,

kde jsou různými institucemi a organizacemi prezentovány tiskoviny, publikace a knihy. Tématem letošního ročníku byly Toulky přírodou. Náš klub byl pozván na tuto akci hlavním organizátorem J. Brabcem a pozvání jsme přijali. Na našem stánku v prostorech muzea jsme představili několik publikací. Jednak takové, které vydává náš klub, tak i další ornitologické spolky. Jelikož jsme byli celkem odborně zaměřeni, největší zájem byl o Ptačí svět. Některé publikace se nám podařilo vyměnit a tak získat do naší knihovny nové výtisky.
   Současně probíhal ve Valdštejnské obrazárně cyklus přednášek o přírodních zajímavostech bývalého Zpč. kraje a v dalších prostorách muzea různé akce nejen pro děti, ale i dospěláky. Jelikož jsme měli vento den ještě jiné akce, museli jsme tuto poněkud předčasně opustit a tak jsme se neúčastnili např. Křesla pro hosta, ve kterém byl tentokráte Václav Větvička.
   V průběhu akce jsme samozřejmě navázali nové kontakty, které hodláme v budoucnu určitě ještě více upevnit.

Fotografie Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

        ČSO  Zpča  ČSOPa 

     Rorýsi  Sycekobecny  Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR  Birdwatcher

      Honza-Haber  Honza-Veber  Klub-300  Tachov 

             Trektellen  Vogelwarte-Sempach  vso-web  Včpa        

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist