• 1
  • 2

mezi-na-odskok

Návštěva na Velkém Tisém

V sobotu 6. 8. 2011 jsme se vypravili na krátkou návštěvu do jižních Čech.Naší první zastávkou byl rybník Volešek u Českých Budějovic. Po příjezdu na hráz jsme na hladině pozorovali několik druhů vodního ptactva.

Ze zajímavých druhů jsme pozorovali 1 dospělého a 1 mladého orla mořského. Dále jsme pozorovali asi 150 hus divokých (z toho 1 měla krční límec, který jsme ale pro velkou vzdálenost nemohli přečíst). Nad rybníkem přeletěla a hlasitě se ozývala koliha velká. Jeden z orlů nízkým letem nad hladinou vyplašil odpočívající husy. Bylo zde rovněž několik volavek popelavých a bílých a racků chechtavých.
Dále jsme pokračovali na nedaleký Zlivský rybník, kde jsme opět pozorovali 1 orla mořského, asi 500 ex. husy divoké (2 límcované), 1 racka malého, volavky popelavé a bílé. Odtud jsme pokračovali na Velký Tisý, kam jsme byli pozváni našimi přáteli. Z lávky, která je umístěna v blízkosti ornitologické stanice, jsme na mělčině pozorovali opět několik hus divokých, dále jsme zde zjistili 2 břehouše černoocasé, čejky chocholaté a byl zde i odpočívající mladý racek bělohlavý. Nad rybníkem létal 1 orel mořský a několik čejek chocholatých. Po malém občerstvení jsme v odpoledních hodinách vyrazili opět k domovu.
Krátké video si můžete prohlédnout v odkazu Videa, nebo přímo Zde.

We visited 3 southbohemian ponds: Volešek, Zlivský and Velký Tisý. Observed species: White-tailed Sea Eagle, Greylag Goose, Yelow-legged Gull, Little Gull, Lapwing, Black-tailed Godwit, Curlew, Common Tern, Great White Egret

Pavel a Libor 15.8.2011
Fotografie z akce Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

        ČSO  Zpča  ČSOPa 

     Rorýsi  Sycekobecny  Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR  Birdwatcher

      Honza-Haber  Honza-Veber  Klub-300  Tachov 

             Trektellen  Vogelwarte-Sempach  vso-web  Včpa        

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist