• 1
  • 2

mezi-na-odskok

Návštěva Nechranické přehrady

V neděli 9. 9. 2012 jsme se vydali podívat na Nechranickou přehradu. Vyjeli jsme z Horšovského Týna, kde jsme se připojili k Honzovi V. a odtud jsme pokračovali do Tachova, kde jsme měli domluvený sraz se Zdeňkem M.. Ten ale nakonec s námi nejel,

tak jsme jeli ve čtyřech. Na přehradě se k nám připojil Pavel B.. Viděli jsme celkem zajímavé druhy, mj. kormorány velké, potápka roháče, racky bělohlavé, hvízdáky eurasijské, dlaska tlustozobého, šoupálka krátkoprstého, krahujce obecného, jespáky obecné, kulíky písečné, pisíky obecné, racky chechtavé, kachny divoké, volavky popelavé. Přesunuli jsme se na plážový břeh v autokempu, kde bylo celkem dost lidí. Počasí totiž bylo v pravdě letní. Zde jsme pozorovali konipasy bílé, strakapouda malého a potápku roháče.
  
Při zpáteční cestě jsme ještě zajeli na přehradu Skalka u Chebu, kde na nás čekal Aleš J.. V přítokové části přehrady jsme pozorovali 250 ex. lysky černé, racky chechtavé, potápky roháče, vodouše bahenní, čírky obecné, bekasiny otavní, vodouše šedé a jespáka obecného. Odtud jsme již pokračovali přímo domů a cestou jsme ještě zjistili 1 luňáka červeného a 8 kání lesních.
Fotografie Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

        ČSO  Zpča  ČSOPa 

     Rorýsi  Sycekobecny  Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR  Birdwatcher

      Honza-Haber  Honza-Veber  Klub-300  Tachov 

             Trektellen  Vogelwarte-Sempach  vso-web  Včpa        

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist