• 1
  • 2

mezi-na-odskok

Schůze Zpč. pobočky ČSO 16.3.2013

V sobotu 16. 3. 2013 proběhla v prostorách Zpč. muzea v Plzni již další členská chůze pobočky. Po krátkém zahájení předal předseda slovo tajemníkovi a ten přítomné seznámil se zprávou pobočky, v krátkosti s uplynulou Zpč. ornitologickou konferencí v Klatovech

a s výsledky voleb do výboru. Rovněž nás seznámil s výskytem vzácných druhů ptáků na území bývalého západočeského kraje v loňském roce, a to výrečkem malým na severním Plzeňsku a zedníčkem skalním na Karlovarsku. Jako zajímavost uvedl přikrmování zedníčka moučnými červy. Dále to byly 3 labutě zpěvné, které byly ještě 14. března fotografovány na Boleveckém rybníku v Plzni.
   Poté následovalo vystoupení zástupcem výboru ČSO z Prahy s informacemi z ČSO a následovali ornitologické aktuality, kde jsme byli seznámeni s různými druhy ptáků v uplynulém období na Tachovsku.
  
Po krátké přestávce jsme si vyslechli velice zajímavou přednášku a ptácích Ladaku. Následovala krátká diskuze a krátce po 12 hodině předseda schůzi ukončil.
Někteří z nás se pak ještě zajeli podívat na Bolevecký rybník, kde jsme pořídili několik fotek a krátké video, na které se můžete podívat v sekci Videa. Bohužel labutě zpěvné jsme zde neviděli. Cestou domů jsme se podívali na lokalitu u Nýřan, kde jsme pozorovali racky, krkavce, káně, kavky aj. druhy. Jako zajímavost jsme pozorovali bachyni s mladými selátky na otevřeném prostranství, nedaleko od místa pozorování.
Fotografie Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

        ČSO  Zpča  ČSOPa 

     Rorýsi  Sycekobecny  Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR  Birdwatcher

      Honza-Haber  Honza-Veber  Klub-300  Tachov 

             Trektellen  Vogelwarte-Sempach  vso-web  Včpa        

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist