• 1
  • 2

mezi-na-odskok

Večer slavíků v Horšovském Týně 2015

V neděli 10. 5 2015 v podvečer, se pod sv. Annou u Horšovského Týna sešlo celkem 10 zájemců, aby na staré silnici v nivě Černého potoka pozorovali a poslouchali ptáky, zejména slavíky obecné, ale i další druhy žijící v tomto pěkném a klidném prostředí.

 Na začátku trasy jsme viděli několik strnadů obecných, drozdů kvíčal, které krmili v aleji mláďata, špačků obecných, rovněž krmících mladé, dále jsme slyšeli pěnice černohlavé a slavíkové. O kousek dál jsme měli možnost pozorovat žluvy hajní, především pěkně vybarvený samec byl docela nápadný. Slyšeli jsme i jednu hrdličku divokou a střízlíka obecného. Najednou jsme uslyšeli hlas slavíka a všem se trochu ulevilo, že nám to vyšlo. Měli jsme možnost vidět a slyšet i samici, jak vábí samce. Nakonec jsme slyšeli celkem 3 samce a jednu samici. V samém závěru naší vycházky jsme slyšeli i tři samce cvrčilky zelené. Jeden samec byl docela agresivní a krátce se nám jej podařilo zahlédnout. Ještě jsme měli možnost pozorovat lovící netopýry. Krátce po 22 hodině jsme se rozloučili, slíbili se, že se za rok opět sejdeme a vydali se zpět k domovům.
  
Seznam pozorovaných druhů: slavík obecný, strakapoud velký, strnad obecný, brhlík lesní, budníček menší, cvrčilka zelená, dlask tlustozobý, drozd kvíčala, drozd zpěvný, hrdlička divoká, hrdlička zahradní, kachna divoká, kos černý, konopka obecná, konipas bílý, káně lesní, sýkora úhelníček, sýkora modřinka, pěnice slavíková, pěnice černohlavá, pěnkava obecná, rehek domácí, ťuhýk obecný, střízlík obecný, špaček obecný, střízlík obecný, vlaštovka obecná, žluva hajní, netopýr velký. Celkem 28 druhů ptáků.

Fotografie z akce Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

        ČSO  Zpča  ČSOPa 

     Rorýsi  Sycekobecny  Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR  Birdwatcher

      Honza-Haber  Honza-Veber  Klub-300  Tachov 

             Trektellen  Vogelwarte-Sempach  vso-web  Včpa        

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist