• 1
  • 2

mezi-na-odskok

Ptačí rok 2017 objektivem

V pátek 24. 11. 2017 se sešlo celkem 35 zájemců na přednášce v zámeckém kině na zámku v Horšovském Týně, aby se dozvěděli něco zajímavého ze života a o fotografování ptáků. Přednášku uspořádal a vedl náš kamarád Petr Lang.

Před zahájením si mohli zájemci prohlédnout malou výstavku potřeb pro fotografování v přírodě, což byly jednak fotoaparáty a dále různé pomůcky, jako např. fotostan apod. Mohli si je také sami vyzkoušet.
   Petr nás při projekci, která byla nejen obrazově bohatá, ale zároveň doplněna hlasy fotografovaných ptáků, seznámil se svými příhodami, které zažil na svých cestách za ptactvem, nejen v okrese Domažlice, ale občas vyjíždí i do vzdálenějších oblastí. Fotografoval ptáky také na rybníku Řežabinec, kde chtěl vyfotit sýkořice vousaté. Nakonec se mu to i s trochou štěstí povedlo. Jak sám říkal: „Když jsem se o to pokoušel, tak se ptáci ani neukázali. Dal jsem si tedy svačinu u vyhlídkové věže a v tom se sýkořice objevili v pobřežním porostu a podařilo se“. Na Vrbenských rybnících u Českých Budějovic se mu zase podařilo „cvaknout“ lovícího hranostaje. Při svých cestách do jižních Čech zavítal také do Putimi, kde se „potkal“ se Švejkem. Na večeru slavíků u Horšovského Týna, který každoročně pořádá v květnu, vyfotil slavíky obecné. Na Jivjanských rybnících „ulovil“ jeřáby popelavé a v Nemanické nivě hýly rudé. Přednáška byla velmi zajímavá a poučná a přejeme Petrovi další dobré lovy beze zbraní.

Fotografie Zde

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist