• 1
  • 2

mezi-na-odskok

Zápis ze 14. valné hromady Holýšovského ornitologického klubu konané dne 2. února 2013 v hospodě v Dolní Kamenici

Po drobných technických potížích zaviněných vadným kabelem na připojení naší techniky k místní velkoformátové televizi, se nám nakonec podařilo s vlastně
doneseným kabelem „spojení" navázat. Nabrali jsme zpoždění asi 20 minut a poté se již mohlo začít. Po úvodním proslovu předsedy HOKu, který přivítal 21 přítomných, včetně hostů, jsme uctili památku nedávno zesnulého člena HOKu, Rudolfa Růžka st., jejíž součástí byla krátká prezentace fotografií akcí, kterých se zesnulý účastnil.
   Předsedou HOKu L. Schröpferem byla přednesena obsáhlá zpráva o činnosti HOKu v roce 2012 a zpráva o hospodaření. Poté následovala krátká prezentace z akcí uspořádaných v loňském roce a následovala přednáška o ptácích Tanzánie. Ondra Sedláček nás nejdříve seznámil s ornitologickým kongresem, který se konal na podzim ve městě Arusha a kterého se spolu s Davidem Hořákem účastnili. Na tomto kongresu se seznámili s mnoho významnými lidmi, kteří se zabývají ornitologií. Nejen během kongresu se podívali do okolí města, ale zajeli se podívat např. do kráteru Ngorongoro a seznámil nás s faunou kráteru. Dále promítl několik fotografií ptáků a zvířat z nebližšího i vzdálenějšího okolí města Arusha. Jelikož v blízkosti města se nachází nejvyšší hora Tanzánie, 5895 metrů vysoké Kilimadžáro, tak se rozhodovali, zda podniknou také výlet na tuto horu. Nakonec jej ale, jak vyprávěl, zdolali na jeho úpatí a to formou několika lahví piva, označeného stejným jménem. Na závěr poutavé přednášky oba autoři odpověděli několik dotazů.
   Již tradičně bylo na závěr VH připraveno pro přítomné malé občerstvení a byla představena v pořadí již třetí série klubových triček, o které byl mezi přítomnými zájem. Zhruba v 17 hodin předseda valnou hromadu ukončil.
Pavel 12. února 2013
Fotografie Zde

 

www.facebook.com/HolysovskyOrnitologickyKlub

 

Ornithological Club of Holysov

Husova 302

CZ-345 62 Holysov

Czech Republic, Europe
phone: +420 732 370 036

Bankovní spojení:

číslo účtu: 107-8860840217/0100

IČO: 68832869

Všechna práva vyhrazena

        ČSO  Zpča  ČSOPa 

     Rorýsi  Sycekobecny  Monitoring-vodních-ptáků-v-ČR  Birdwatcher

      Honza-Haber  Honza-Veber  Klub-300  Tachov 

             Trektellen  Vogelwarte-Sempach  vso-web  Včpa        

Fatbirder's Top 1000 Birding Websites    TOPlist